Posty

Wyświetlanie postów z stycznia 20, 2018

„Raczej szczęśliwy niż nie” - Adam Silvera. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Adam SilverTytuł oryginalny: More happy than notTytuł polski:Raczej szczęśliwy niż nieWydawnictwo:Czwarta StronaKategoria:Literatura współczesnaCykl:Cykl ObyczajówekData wydania:15 lutego 2018Liczba stron:304Opis książki:W swojej rewelacyjnej debiutanckiej powieści stanowiącej połączenie Zakochanego bez pamięci z Innymi zasadami lata, Adam Silvera zachwyca i porusza do łez. 


Po samobójstwie ojca szesnastoletni Aaron Soto nie może się pozbierać i znaleźć szczęścia. Dzięki pomocy swojej dziewczyny Genevieve i zapracowanej matki powoli wraca do siebie. Jednak smutek i blizna na nadgarstku nie dają mu zapomnieć o przeszłości. 


Kiedy Genevieve wyjeżdża na kilka tygodni, Aaron spędza ten czas z nowym znajomym. Thomas ma projektor filmowy i nie przejmuje się tym, że Aaron kocha książki fantasy. Jednak ich szczęście nie wszystkim się podoba. Nie mogąc zerwać z Thomasem Aaron zwraca się o pomoc do Instytutu Leteo, chociaż oznacza to, że zapomni, kim naprawdę jest.

„To nie jest twoje dziecko” - Małgorzata Falkowska. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Małgorzata FalkowskaTytuł oryginalny: To nie jest twoje dzieckoTytuł polski:To nie jest twoje dzieckoWydawnictwo:LiraKategoria:Literatura obyczajowa/RomansCykl:BrakData wydania:15 lutego 2018Liczba stron:300Opis książki:Jak wysoka może być cena macierzyństwa? Troje bohaterów: dobrze sytuowane małżeństwo, Anna i Paweł, oraz studentka Michalina, podejmuje brzemienną w skutkach decyzję, która nieodwracalnie zaważy na losie każdego z nich.


 „To nie jest twoje dziecko” jest mroczną opowieścią o jednym z największych pragnień ludzkości i o tym, że złe wybory są często początkiem końca. Intryga, niespełnione nadzieje dwóch matek i umiejętnie budowane napięcie sprawią, że lektura tej książki nikogo nie pozostawi obojętnym.

„Pragnienia Niny” - Anna Kekus. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Anna KekusTytuł oryginalny: Pragnienia NinyTytuł polski:Pragnienia NinyWydawnictwo:LiraKategoria:Literatura obyczajowa, RomansCykl:Wybory Niny (tom 2)Data wydania:31 stycznia 2018Liczba stron:304Opis książki:Tytułowa bohaterka, która zdążyła już zdobyć serca czytelniczek w „Wyborach Niny”, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o samą siebie. Musi teraz stawić czoła swojemu mężowi, bezlitosnym mediom, a przede wszystkim odkryć, kto sprawił, że jej życie potoczyło się w takim a nie innym kierunku. Czy Ninie uda się zacząć wszystko od nowa?