Posty

Wyświetlanie postów z października 20, 2017

„Terapia” - Kathryn Perez. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Kathryn PerezTytuł oryginalny: TherapyTytuł polski:TerapiaWydawnictwo:NieZwykłeKategoria:Literatura obyczajowa/Romans/New AdultCykl:Terapia (tom 1)Data wydania:22 listopada 2017Liczba stron:470Opis książki:Czasami trzeba się zgubić, by się odnaleźć… 
Jestem samotna.
Rozbita. 
Żyletką tnę swoje odrętwienie, lecz otwieram w ten sposób jeszcze więcej ran. Depresja, samookaleczenie, prześladowania… To moja codzienność. Faceci, seks… To moja ucieczka. Różnica pomiędzy prawdą a kłamstwem rozmywa się, pozostawiając mnie rozdartą, zdezorientowaną i zagubioną. A kiedy demony zamieszkujące mój umysł usiłują mnie pokonać, dwaj mężczyźni, których kocham, starają się mnie uratować. 


 To moja historia o przyjaźni, miłości, cierpieniu i walce z samą sobą. Opinie:„Terapia to wciągająca historia, często okrutna i bolesna, ale równocześnie przynosząca nadzieję, ukazująca miłość i ukojenie. Mam wrażenie, że po przeczytaniu tej książki, stałam się lepszym człowiekiem.”
Mia Sheridan, autorka b…

„Nieprzyjaciel Boga” - Bernard Cornwell. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Bernard CornwellTytuł oryginalny: The Enemy of GodTytuł polski:Nieprzyjaciel BogaWydawnictwo:OtwarteKategoria:Beletrystyka historycznaCykl:Trylogia Arturiańska (tom 2)Data wydania:25 października 2017Liczba stron:604Opis książki:Artur zjednoczył brytyjskie księstwa i powstrzymał najazd Sasów. Spokojne czasy jednak nie nadchodzą. Ambicje wodzów, żądza władzy, nowa religia, zdrady i namiętności ponownie kierują Brytanię w stronę chaosu. 


Wydaje się, że tylko Merlin wie, co w tej sytuacji robić. Chce zawierzyć Brytanię starym bogom, by ją uratować. Ale czy to pomoże?


Czy Artur - odważny, wierny i honorowy, kochany i nienawidzony - będzie w stanie ocalić kraj?


Cornwell nie odtwarza legendy o Arturze, lecz pisze o człowieku walczącym z siłami, których sam nie potrafi zrozumieć.

„Król Kier” - Aleksandra Polak. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Aleksandra PolakTytuł oryginalny: Król KierTytuł polski:Król KierWydawnictwo:Czwarta StronaKategoria:Literatura młodzieżowa/FantastykaCykl:Circus Lumos (tom 1)Data wydania:25 października 2017Liczba stron:357Opis książki:Nocni Łowcy, Supernatural, Caraval - brzmi znajomo? Sięgnij po serię Circus Lumos i daj się oczarować!

Alicja jest w ostatniej klasie liceum, do tej pory jej życie przebiegało spokojnie, by nie powiedzieć, że nudno. Jednak los bywa przewrotny, a seria nieprzewidzianych zdarzeń rzuca ją na głęboką wodę magii i miłości. Kiedy poznaje Hadriana z Circus Lumos, wie, że nic nie będzie takie jak dawniej. 


Demony atakują waszą duszę, niszczą was od wewnątrz. Budują w ludziach zło i tak zakorzeniają się w świecie. Im więcej w ludziach ciemności, tym ciemniejszy robi się świat. Im bardziej się im poddajecie, tym są silniejsze. Pokonać je można tylko swoją własną światłością. Sercem. Opinie:„Lektura obowiązkowa dla miłośników „Darów Anioła”, „Cyrku nocy” oraz...…