Posty

Wyświetlanie postów z stycznia 12, 2018

„Kroniki Jaaru. Siedem bram” - Adam Faber. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Adam FaberTytuł oryginalny: Siedem bramTytuł polski:Siedem bramWydawnictwo:Czwarta StronaKategoria:Literatura młodzieżowaCykl:Kroniki Jaaru (tom 3)Data wydania:28 lutego 2018Liczba stron:480Opis książki:Czarownica nie może wymarzyć sobie lepszego życia. Kate Hallander wreszcie ma u boku ukochanego Jonathana, a dzięki nowym przyjaciołom, w spokoju zgłębia tajniki swojej magicznej mocy. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie wstrząsające wieści z Jaaru. 


W tajemniczych okolicznościach, tuż przed swoim ślubem z księciem ferów, znika Fione ỳl Maas. Oznacza to, że Kate oraz Strażnicy Żywiołów znów będą mieli ręce pełne roboty. Poszukiwania zaginionej ferini zaprowadzą ich do serc dwóch, odwiecznie walczących ze sobą krain, Elphame i Tir-na-Nog. Po drodze czeka ich jednak otwarcie wielu drzwi, za którymi czają się liczne niebezpieczeństwa, a kręta ścieżka z każdym krokiem będzie się wydawać bardziej zawiła. 


Smoki, wiedźmy i krwiożercze demony – świat Jaaru staje się coraz mroc…

„Z otchłani” - Martyna Senator. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Martyna SenatorTytuł oryginalny: Z otchłaniTytuł polski:Z otchłaniWydawnictwo: Czwarta StronaKategoria:Literatura obyczajowa/RomansCykl:Z popiołów (tom 2)Data wydania:15 lutego 2018Liczba stron:320Opis książki:Po poruszającej powieści „Z popiołów” przyszedł czas na zapierające dech „Z otchłani”. Kolejna odsłona świetnie zapowiadającej się serii Martyny Senator. 


W milczeniu podnoszę się z krzesła, zakładam kurtkę i ruszam w stronę drzwi. Moje nogi drżą, głowa huczy od nadmiaru chaotycznych myśli, a serce powoli pęka na pół. Adam chwyta mnie za rękę. Po raz kolejny przeprasza. Błaga o wybaczenie. Zapewnia, że mnie kocha. Napędzana gniewem biorę zamach i uderzam go pięścią w twarz. Mocno. Najmocniej, jak tylko potrafię. Jest w szoku. Nie przypuszczał, że kiedykolwiek go uderzę. A ja nie przypuszczałam, że kiedykolwiek mnie zdradzi. 


Po wyznaniu Adama świat osunął się Kaśce spod nóg. Nic nie jest takie, jak sądziła. Kiedy na jej drodze staje Szymon, dziewczyna ani myśli…

„Kobieta w oknie” - A.J. Finn. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: A.J. FinnTytuł oryginalny: The Woman in the WindowTytuł polski:Kobieta w oknieWydawnictwo:W.A.B.Kategoria:Thriller/Sensacja/KryminałCykl:BrakData wydania:2 lutego 2018Liczba stron:416Opis książki:Światowy fenomen na polskim rynku! Prawa już przed premierą sprzedane do 40 krajów - historyczny rekord popularności! 


Czy zawsze można wierzyć własnym oczom? Anna Fox straciła wszystko: szczęśliwą rodzinę, pracę oraz zdrowie. Od miesięcy nie postawiła stopy za progiem domu. Całe dnie spędza w Internecie, przed telewizorem lub szpiegując sąsiadów za pomocą aparatu fotograficznego. Pozbawiona własnego życia coraz bardziej zaczyna przeżywać cudze… Najwięcej uwagi poświęca Russellom, rodzinie nowej w tej okolicy i tak podobnej do tej, którą jeszcze niedawno sama miała. Jednak pewnej nocy widzi coś, czego nie powinna oglądać. Jej świat się rozpada, a na jaw wychodzą szokujące sekrety. Co jest prawdą, a co zmyśleniem? Kto jest w niebezpieczeństwie, a kto panuje nad sytuacją? 


W tym…

„Ogórd Zuzanny” - Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Justyna Bednarek & Jagna KaczanowskaTytuł oryginalny: Ogród ZuzanyTytuł polski:Ogród ZuzannyWydawnictwo:W.A.B.Kategoria:Literatura współczesnaCykl:Miłość zostaje na zawsze (tom 1)Data wydania:31 stycznia 2018Liczba stron:415Opis książki:Zuzanna i Adam poznali i pokochali się na studiach, jednak nie dane było im być razem. Adam wyjechał na studia za granicę, po jakimś czasie ożenił się i przejął zarząd nad majątkiem teściów. Zuzanna zaś rzuciła studia, krótko była mężatką, a od lat samotnie wychowuje dziecko. 


 Jednak los jest przewrotny i – po trzynastu latach - spotykają się na nowo. Adam zamawia projekt ogrodu, którym zajmować się ma właśnie Zuzanna. Kobieta postanawia przekazać mu wiadomość ukrytą w roślinach. W końcu nie od dziś fascynuje ją wiktoriański język kwiatów, często „pisze” w ten sposób wiadomości do swoich bliskich. Czy Adam zdoła zrozumieć ukryte przesłanie? 


Jest to pierwszy tom cyklu.

„Kłamczucha” - E. Lockhart. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: E. LockhartTytuł oryginalny: Genuine FraudTytuł polski:KłamczuchaWydawnictwo:Czwarta StronaKategoria:Literatura młodzieżowaCykl:BrakData wydania:31 stycznia 2018Liczba stron:320Opis książki:Wierzyła, że im więcej wypocisz na treningu, tym mniej wycierpisz w walce. Wierzyła, że najlepszym sposobem, by uniknąć złamanego serca, jest udawać, że się go nie ma. Wierzyła, że to, jak mówisz, jest często ważniejsze niż to, co masz do powiedzenia. Wierzyła też w filmy akcji, trening siłowy, potęgę makijażu, ćwiczenie pamięci, równe prawa oraz to, że z filmików na YouTube można się nauczyć miliona rzeczy, których na próżno szukać w college’u.


Jule West Williams to wojowniczka, dziewczyna kameleon, zawsze gotowa do ataku. Imogen Sokoloff to dziedziczka fortuny i zagubiona w życiu sierota. Co przyniesie przyjaźń tych dwóch tak różnych dziewczyn? 


Nowa powieść autorki „Byliśmy łgarzami”. Kryminał psychologiczny pełny suspensu, intryg i nieczystych zagrywek. E. Lockhart stworzyła por…

„Okrutna pieśń” - Victoria Schwab. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Victoria SchwabTytuł oryginalny: This Savage SongTytuł polski:Okrutna pieśńWydawnictwo:Czwarta StronaKategoria:FantastykaCykl: Potwory Verity (tom 1)Data wydania:17 stycznia 2018Liczba stron:455Opis książki:Pierwszy tom bestsellerowej amerykańskiej serii „Świat Verity”. Autorka głośnych „Odcieni magii” powraca w wielkim stylu! 


Kate Harker i August Flynn są następcami przywódców podzielonego miasta – miasta, gdzie z przemocy zaczęły rodzić się prawdziwe potwory. Kate chciałaby dorównywać bezwzględnością ojcu, który pozwala potworom wałęsać się po ulicach, a ludziom każe płacić za ochronę. August chciałby być człowiekiem, mieć dobre serce i odgrywać większą rolę w obronie niewinnych przed potworami – niestety sam jest jednym z nich. Może ukraść duszę, wygrywając pieśń na swoich skrzypcach. Jednak Kate odkrywa jego tajemnicę… 


„Okrutna pieśń” wciągnie cię w świat pełen tajemnic i niepokojący wir postapokaliptycznej walki o przetrwanie. W mrocznym urban fantasy dwoje m…