Posty

Wyświetlanie postów z września 4, 2017

„Alchemik z gwiazdy” - Sonia Wiśniewska.

Obraz
Drogi Czytelniku...

Życie wieczne, kamień filozoficzny...
Myślę, że każdy z nas (a przynajmniej większość) przechodzi w życiu taki etap, w którym chciałby zostać nieśmiertelny i potężny.
Ok, ale należy zadać sobie pytanie: czy warto? Ktoś mógłby powiedzieć: tak.
Nic bardziej mylnego. Odpowiedź, prawidłowa odpowiedź, zawsze będzie brzmieć: nie, nie i jeszcze raz nie. Nieśmiertelność ma za wysoką cenę, mianowicie musielibyśmy patrzeć jak nasi bliscy odchodzą, kolejni i kolejni... Z czasem zaczęlibyśmy się bać zbliżyć do kogokolwiek...
Nie wiem jak dla Was, dla mnie jest to nie do przyjęcia.
Nie wspomnę już, że ciągle bylibyśmy w niebezpieczeństwie, bowiem zawsze znalazłby się ktoś, kto chciałby nam tę wieczną egzystencję odebrać i przejąć.
Można zwariować...
Właśnie taką tematykę porusza Sonia Wiśniewska w swojej powieści „Alchemik z gwiazdy”. Z efektami zapoznajcie się już sami, myślę, że nie pożałujecie.

W powieści znajdziemy ciekawe i życiowe rozważania, głównie Karola. Poniżej przedstawia…

„W szponach szaleństwa” - Agnieszka Lingas-Łoniewska. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Agnieszka Lingas-ŁoniewskaTytuł oryginalny: W szponach szaleństwaTytuł polski:W szponach szaleństwaWydawnictwo: Novae resKategoria: Thriller/Sensacja/KryminałCykl:BrakData wydania: 25 października 2017Liczba stron: 300Opis książki:Gdy komisarz Ewa Barska zostaje wezwana na miejsce znalezienia okaleczonych zwłok młodej dziewczyny, nie wie jeszcze, że to dopiero preludium szaleństwa, które ogarnie cały Wrocław. Kolejne ofiary pojawiają się w zastraszającym tempie, a trop prowadzi na Wydział Historii Uniwersytetu Wrocławskiego. 


Kiedy na drodze energicznej policjantki stanie wybitny historyk, doktor Mateusz Herz, to także będzie początek jej własnej historii, gdzie uczucia odegrają kolosalną rolę. Jednak w tej opowieści nic nie jest jasne i oczywiste.


Bieszczadzka sekta, energiczna komisarz, wielka miłość i Wrocław, który nie jest już bezpiecznym miejscem.
Opinie:„Najnowsza powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej totalnie mną zawładnęła. Jest w niej to, co mnie kręci i…

„Wszystkie pory uczuć. Jesień” - Magdalena Majcher. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Magdalena MajcherTytuł oryginalny: Wszystkie pory uczuć. Jesień Tytuł polski:Wszystkie pory uczuć. JesieńWydawnictwo:PascalKategoria:Literatura obyczajowa/RomansCykl:Wszystkie pory uczuć (tom 1)Data wydania:27 września 2017Liczba stron:384 Opis książki:Życie Hani to z pozoru bajka. Niepewna siebie dziewczyna z domu dziecka wychodzi za zamożnego i atrakcyjnego wdowca, dostając to, czego nigdy nie miała - dom i rodzinę. Dwadzieścia lat po ślubie wie już jednak, że po napisach „żyli długo i szczęśliwie” nie zawsze jest różowo. Hania czuje się niekochana przez męża, który idealizuje swoją zmarłą pierwszą żonę, a bycie pełnoetatową panią domu zaczyna ją męczyć. Na dodatek dają o sobie znać bolesne sprawy z przeszłości.
Tej jesieni jednak wszystko się zmieni…
Czy Hania stawi czoła lękom i zmierzy się z przeszłością?
Czy jej małżeństwo da się jeszcze uratować?
Cztery pory roku - cztery wciągające historie.
„Wszystkie pory uczuć” Magdaleny Majcher to cykl powieści ob…

„We dwoje” - Nicholas Sparks. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Nicholas SparksTytuł oryginalny: Two by twoTytuł polski:We dwojeWydawnictwo:AlbatrosKategoria:Literatura pięknaCykl:BrakData wydania:27 września 2017Liczba stron:544Opis książki:32-letni Russell Green ma wszystko: wspaniałą żonę, uroczą 6-letnią córkę, prestiżową posadę dyrektora reklamy w dużej firmie oraz wygodny dom w Charlotte. Jego życie przypomina piękny sen, a szczęście skupia się wokół jego miłości, Miriam. Ale na lśniącej powierzchni idealnej bańki mydlanej zaczynają pojawiać się rysy… Ku rozpaczy i zaskoczeniu Russa, jego życie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. W ciągu kilku miesięcy traci żonę i pracę. Musi zająć się córką i zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Przyjdzie mu zmierzyć się z nieznanym, pokonać własne słabości, sięgnąć po umiejętności, z których nigdy nie korzystał. Czeka go wielki emocjonalny test, ale też… niespodziewana nagroda.

„Lustereczko, powiedz przecie” - Alek Rogoziński. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Alek RogozińskiTytuł oryginalny: Lustereczko, powiedz przecieTytuł polski: Lustereczko, powiedz przecieWydawnictwo: FiliaKategoria:Thriller/Sensacja/KryminałCykl: Róża Krull na tropie (tom 2)Data wydania: 27 września 2017Liczba stron:320Opis książki:Znana autorka powieści kryminalnych Róża Krull jest świadkiem samobójstwa jednego z uczestników konkursu Mister Polonia. Wkrótce okazuje się, że nie miał on żadnego powodu, aby zdecydować się na tak desperacki czyn. Zaintrygowana Róża rozpoczyna śledztwo i szybko przekonuje się, że w świecie facetów, którzy wiedzą o kosmetykach i modzie więcej niż ona sama, znajdują się też psychopaci, gotowi na wszystko, aby tylko zdobyć tytuł Najprzystojniejszego Polaka Roku...


„Lustereczko, powiedz przecie” to drugi tom przygód Róży Krull i dwójki jej przyjaciół, a zarazem współpracowników - menadżerki Betty i PR-owca Pepe. Tym razem w rozwiązaniu zagadki kryminalnej pomaga im też sam Mister Polski, Rafał Maślak. W przygotowan…

„Ósmy cud świata” - Magdalena Witkiewicz. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Magdalena WitkiewiczTytuł oryginalny: Ósmy cud świataTytuł polski:Ósmy cud świataWydawnictwo:FiliaKategoria:Literatura pięknaCykl:BrakData wydania:13 września 2017Liczba stron:320Opis książki:Czy historia sprzed lat, usłyszana przypadkowo na drugim krańcu świata, może wpłynąć na nasze losy?


Kilka romantycznych chwil, przeżytych w czasie urlopu w Azji, budzi w Annie, trzydziestokilkuletniej singielce, dawno uśpione uczucia.
Kobieta podejmuje decyzję, która na zawsze może zaważyć na życiu kilku osób.
Jednak szczęście, będące pozornie w zasięgu jej ręki, rozsypuje się nagle niczym domek z kart.


„Ósmy cud świata” to opowieść o tym, że czasami trzeba zbłądzić w ciemnym lesie, by wreszcie znaleźć się na rozświetlonej polanie.
A pierwszy promień słońca można niekiedy znaleźć ukryty w niepozornej, maleńkiej kopercie, zamkniętej w morskiej muszli przywiezionej z wakacji.

„Owoce Lukrecji” - Laura Adori. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Laura AdoriTytuł oryginalny: Owoce LukrecjiTytuł polski:Owoce LukrecjiWydawnictwo:LiraKategoria:Literatura współczesnaCykl:Historia Lukrecji (tom 2)Data wydania:06 września 2017Liczba stron:336Opis książki:Wielkie namiętności, wyrafinowane smaki i życie na romantycznym rauszu - to codzienność tytułowej bohaterki, która zdążyła już zdobyć serca czytelniczek w „Przebudzeniu Lukrecji”. Jest kobietą świadomą siebie, co w połączeniu ze szczyptą szaleństwa i humoru sprawia, że odnajduje swoją życiową pasję i wielką miłość. Teraz pragnie rozwijać i jedno, i drugie. O ile z rozwojem biznesu idzie jej coraz lepiej, to z miłością bywa trudniej. Wprawdzie spotkała wreszcie mężczyznę pragnącego być tam, gdzie ona i smakować z nią życie, jednak nawet tryskająca fontanna endorfin nie wystarcza w zderzeniu z odmiennością natury dwóch płci.
Jak poradzi sobie nasza bohaterka? Czy uda jej się pokonać małe klęski i zaznać miłosnego triumfu? Przekonaj się, sięgając po „Owoce L…