Posty

Wyświetlanie postów z lutego 3, 2018

„Kłamczucha” - E. Lockhart.

Obraz
Drogi Czytelniku...

Kłamstwo.
Czy zawsze ma tak zwane krótkie nóżki?
Czy zawsze rani?
Chciałam się o tym przekonać sięgając po 
Kłamczuchę” autorstwa E. Lockhart.
Jakie ta lektura przyniosła mi odpowiedzi? Cóż, by się tego dowiedzieć jak zawsze odsyłam do powieści.


Miło było przenieść się do świata Jule, Imogen (muszę Wam powiedzieć, że to imię bardzo mi się spodobało), jej rodziców - Patti i Gila, Forresta, Maddie, Brooke, Scotta i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.


Po pierwsze, odwrotna kolejność. O co chodzi? Już mówię. Wydarzenia w książce opowiedziane są od końca. Wiem, że to celowy zabieg, lecz jeśli mam być szczera, ja bym z niego zrezygnowała. Chwilami można się pogubić. Zrobiłam mały eksperyment, po przeczytaniu całości zaczęłam czytać od końca kilka rozdziałów i moim zdaniem tak było lepiej i wygodniej.

Po drugie, bohaterowie.Są dobrze wykreowani i zróżnicowani. Nie mogę niestety przyznać, że interesujący. Nie wiem do końca czego, l…

„Zakazany układ” - K.N. Haner. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: K.N. HanerTytuł oryginalny: Zakazany układTytuł polski:Zakazany układWydawnictwo:Editio RedKategoria:Literatura obyczajowa/RomansCykl:Seria Mafijna (tom 1)Data wydania:15 lutego 2018Liczba stron:336Opis książki:Nowa seria Królowej dramatów! 


Nicole żyje w toksycznym i destrukcyjnym związku z mężczyzną, który zaopiekował się nią po śmierci jej rodziców. Pewnego dnia, gdy po raz kolejny zostaje przez niego pobita, postanawia popełnić samobójstwo. Ucieka z domu i dociera nad urwisko, żeby skoczyć prosto do oceanu. 


W tym samym momencie, w którym dziewczyna zamierza odebrać sobie życie, miejscowi gangsterzy wykonują brutalną egzekucję, której Nicole staje się przypadkowym świadkiem. Zamiast umrzeć, trafia prosto do domu mafiosa - Marcusa Accardo. Mężczyźnie imponuje to, że Nicole nad życie pragnie śmierci. Świat mafii nie jest jednak prosty, a pojawienie się kobiety w samym centrum gangsterskiego piekła nie zwiastuje niczego dobrego. 


Początkowa nienawiść i strach między Ma…

„Przełom” - Michael Grumley. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Michael C. GrumleyTytuł oryginalny: Breakthrough Tytuł polski:PrzełomWydawnictwo:NieZwykłeKategoria:Thriller/Sensacja/KryminałCykl:Breakthrough (tom 1)Data wydania:07 lutego 2018Liczba stron:380Opis książki:W głębinach Morza Karaibskiego, atomowy okręt podwodny w tajemniczych okolicznościach zostaje nagle zmuszony do przerwania swojej misji. Na jaw zaczynają wychodzić niezwykłe fakty, a ich tropem śledczy, John Clay, dociera do niewielkiej grupy biologów morskich, która niepostrzeżenie znalazła się o krok od historycznego odkrycia.


Z pomocą potężnego systemu komputerowego, Alison Shaw i jej zespół szykują się do przetłumaczenia pierwszego dialogu z drugim pod względem inteligencji gatunkiem na kuli ziemskiej. Dowiadują się jednak od swoich delfinów znacznie więcej, niż kiedykolwiek się spodziewali, kiedy na dnie oceanu odkryty zostaje tajemniczy obiekt - obiekt, który nigdy nie miał zostać odnaleziony. 


Alison była pewna, że już nigdy nie zaufa wojsku. Jednak kiedy nie…