Posty

Wyświetlanie postów z lipca 2, 2017

„Jeden wieczór w Paradise” - Magdalena Majcher.

Obraz
Drogi Czytelniku...
Czy pierwsza miłość jest ostatnią? A może tak naprawdę ostatnia pierwszą jest? Kilka lat temu Michał Wiśniewski próbował znaleźć odpowiedź na to pytanie, czego efektem jest większości dobrze znana piosenka. Mnie samą od dawna nurtuje ta kwestia. Może dane mi będzie kiedyś ją rozwikłać. Bardzo by mnie to ucieszyło. Cóż, czas pokaże. Właśnie temat ten porusza Magdalena Majcher w swojej debiutanckiej powieści pod tytułem „Jeden wieczór w Paradise”. Sięgnęłam po nią z polecenia, ciekawości i nie będę ukrywać, głównie przyciągnął mnie jej opis.

Wspaniale było przenieść się do świata wiecznie zagubionej Marianny, jej ciapowatego (tak go przynajmniej odebrałam) męża Pawła, ich dzieci - Ani i Mateusza (osobiście zwariowałabym, gdybym miała takie pociechy), rodziców Marianny, przebojowej Natalii, Konrada (na niego szkoda mi słów) i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.

Po pierwsze, bohaterowie. Są interesujący, dobrze wykreow…

„Wernisaż” - Oskar Salwa. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Oskar SalwaTytuł oryginalny: WernisażTytuł polski:WernisażWydawnictwo:LiraKategoria:Literatura współczesnaCykl:BrakData wydania:05 lipca 2017Liczba stron:304 Opis książki:Eleganckie galerie sztuki i klimatyczne, stare zaułki. Zbuntowani artyści i niedzielni malarze. Hipsterzy i biznesmeni. Mamy okazję zakręcić kołowrotkiem zdarzeń i znaleźć się na chwilę w samym centrum artystycznej Warszawy, towarzysząc Marcie w jej miłosnych rozterkach i poszukiwaniu siebie. Kto by sobie odmówił takiej przyjemności? 


To miał być kolejny wernisaż w Arte Nuevo. Marta nie mogła nawet przypuszczać, że wywróci jej świat do góry nogami. Trudno jednak o spokój, gdy młoda historyczka sztuki kocha wielką sztukę i nieodpowiednich facetów. Lekcja plastyki zamienia się w lekcję uczuć. Czy Marta będzie umiała z niej skorzystać?
Cytaty:„Uważajcie na artystów, oni zawsze mogą coś zmalować.”


„Czasem trzeba spojrzeć na dzieło sztuki pod innym kątem, żeby zrozumieć jego prawdziwy sens. Czasem trzeba po…

„Przebudzenie Lukrecji” - Laura Adori. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Laura AdoriTytuł oryginalny: Przebudzenie LukrecjiTytuł polski:Przebudzenie LukrecjiWydawnictwo:LiraKategoria:Literatura współczesnaCykl:Historia Lukrecji (tom 1)Data wydania:05 lipca 2017Liczba stron:320 Opis książki:Lukrecja wywróci do góry nogami twoje przekonania o tym, co znaczy „zmienić swoje życie”! Wydawnictwo Lira prezentuje perypetie miłosne singielki przed czterdziestką. Jest to miłość in spe, bo ciągle nieuchwytna. Jak się okazuje, o wiele łatwiej jest zrobić karierę za granicą, niż znaleźć człowieka, z którym można by się pięknie zestarzeć. Stanąwszy przed wyborem dalszej drogi, Lukrecja bez wahania porzuca słoneczną Italię i przyjeżdża do Polski, którą pamięta jak przez mgłę. A tu życie szykuje dla niej jeszcze wiele niespodzianek… Kim jest Lukrecja? To pewna siebie i swojej kobiecości singielka przed czterdziestką, szczęśliwa posiadaczka wiernych przyjaciółek „od pierwszego wejrzenia” oraz matki, która konsekwentnie zadręcza ją swoimi poradami. Jest te…