Posty

Wyświetlanie postów z 2017

Wszystkiego dobrego. :*

Obraz
Z  okazji Sylwestra i Nowego Roku chciałabym wszystkim moim Czytelnikom życzyć:
Dziesięć, dziewięć,
osiem, siedem...

Życzę Wam zabawy do białego rana,
najlepszych piosenek, pysznego szampana!

Choć nie jestem z Wami w noworoczną noc,
pamiętacie o mnie przez następny rok. 

Rok się kończy, rok się zaczyna,
otwórzmy więc nową butelkę wina 
i razem wypijmy za nasze zdrowie,
aż się zakręci nam troszeczkę w głowie.

Niech Nowy Rok przyniesie Wam radość, miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń, a gdy się one już spełnią, niech dorzuci garść nowych marzeń, bo tylko one nadają życiu sens!
Życzy Iza. :)


Wesołych Świąt. :*

Obraz
Z  okazji Świąt Bożego Narodzenia chciałabym wszystkim moim Czytelnikom życzyć:
„Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem,
a Nowy Rok - Dobrym Czasem”.
(K. I. Gałczyński)

Ze szczerego serca w ten piękny czas,
gdy gwiazdka świeci dla wszystkich nas,
życzę miłości, bez trosk i złości,
marzeń spełnienia i pomyślności.

Życzy Iza. :)


„Król Kier” - Aleksandra Polak.

Obraz
Drogi Czytelniku...
Wierzycie w magię?
Muszę się Wam przyznać, że ja tak.
Jednak nie w taką w tradycyjnym jej ujęciu, nie w iluzję, nie w sztuczki, nie w triki, nie w hipnozę.
Wierzę w 'magię', która powstaje na przykład poprzez piękne relacje z bliskimi, w 'magię' przyjaźni lub 'magię' miłości oraz wszystkiego, co jest z nimi związane.
Mam to szczęście doświadczać jej na co dzień dzięki rodzinie i pewnym wyjątkowym dla mnie osobom (Anetko, Asiu, Aniu, między innymi o Was mowa).
Żadna inna nie ma dla mnie racji bytu.
W swojej powieści pod tytułem „Król Kier” Aleksandra Polak porusza właśnie ten aspekt. Z jakim efektem? Tego już musicie dowiedzieć się sami z kart tej historii.
Jest to pierwszy tom cyklu Circus Lumos.

Wspaniale było przenieść się do świata Alicji, jej rodziców, jej przyjaciółki Julii, Maksa, Edwarda, Hadriana (tak, dobrze widzicie), Stelli, Iwo, Nadii, Tristana, Amelii, Ariany, Aurei, Diany, Konrada, Igora, Gustawa, Okulusa (swoją drogą chciałabym pozn…

„Przypadkowy detektyw” - Maciej Ślużyński.

Obraz
Drogi Czytelniku...
Mieliście kiedyś tak, że musieliście uciec gdzieś daleko by przemyśleć bardzo ważną decyzję, która prawdopodobnie, a nawet na pewno wywróci Wasze życie do góry nogami?
Główny bohater książki „Przypadkowy detektyw” autorstwa Macieja Ślużyńskiego właśnie w takiej sytuacji się znalazł. Jak się ona dla niego skończyła, co go zaskoczyło, jaką ostatecznie podjął decyzję?
Przekonajcie się sami sięgając po tę lekturę.

Wspaniale było przenieść się do świata Macieja, jego żony Joanny, Adama, jego żony, również Joanny, kolejnego Macieja, Magdy, Hani, Krzyśka, Aleksandra, Wojtka i innych.
Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze. Już odpowiadam.
Po pierwsze, bohaterowie. Są bardzo interesujący, dobrze wykreowani, zróżnicowani i tacy, jakby to ująć... swojscy (zwłaszcza Adam i Joanna, właściciele domku w górach). Muszę się Wam przyznać, że praktycznie wszystkich polubiłam, niestety mordercę też. Najbardziej właśnie wyżej wymienione małżeństwo. Wiem, że w ich tow…

„Terapia” - Kathryn Perez. [PRZEDPREMIEROWO]

Obraz
Drogi Czytelniku...

Czy choroba umysłu, jaka by nie była, powinna być tematem tabu? Czy powinniśmy piętnować daną osobę tylko dlatego, że ma to nieszczęście zmagać się z chorobą, tak naprawdę taką jak każda inna, tyle, że atakującą umysł a nie ciało? Czy mamy prawo taką osobę oceniać, patrzeć na nią z góry, zasłaniając się argumentem: Ja nie wiedziałam/em?
Odpowiedzi między innymi na powyższe pytania da nam lektura powieści „Terapia” autorstwa Kathryn Perez.

Wspaniale było przenieść się do świata Jess, jej rodziców, Jace'a, jego matki, Elizabeth, Hailey (szkoda, że to nie imię głównej bohaterki, lubię je, nawet bardzo, choć muszę przyznać, że do tej persony akurat bardziej pasuje), Harrisona, Kingsleya, Victorii, Genevieve (tak, celowo ją wymieniłam, swoją drogą ładne imię, podoba mi się), Mercedes i innych.

Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze.
Już odpowiadam.

Po pierwsze, podział. Książka podzielona jest na dwie części, z czego bardzo się cieszę.
Pierwsz…

„Terapia” - Kathryn Perez. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Kathryn PerezTytuł oryginalny: TherapyTytuł polski:TerapiaWydawnictwo:NieZwykłeKategoria:Literatura obyczajowa/Romans/New AdultCykl:Terapia (tom 1)Data wydania:22 listopada 2017Liczba stron:470Opis książki:Czasami trzeba się zgubić, by się odnaleźć… 
Jestem samotna.
Rozbita. 
Żyletką tnę swoje odrętwienie, lecz otwieram w ten sposób jeszcze więcej ran. Depresja, samookaleczenie, prześladowania… To moja codzienność. Faceci, seks… To moja ucieczka. Różnica pomiędzy prawdą a kłamstwem rozmywa się, pozostawiając mnie rozdartą, zdezorientowaną i zagubioną. A kiedy demony zamieszkujące mój umysł usiłują mnie pokonać, dwaj mężczyźni, których kocham, starają się mnie uratować. 


 To moja historia o przyjaźni, miłości, cierpieniu i walce z samą sobą. Opinie:„Terapia to wciągająca historia, często okrutna i bolesna, ale równocześnie przynosząca nadzieję, ukazująca miłość i ukojenie. Mam wrażenie, że po przeczytaniu tej książki, stałam się lepszym człowiekiem.”
Mia Sheridan, autorka b…

„Nieprzyjaciel Boga” - Bernard Cornwell. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Bernard CornwellTytuł oryginalny: The Enemy of GodTytuł polski:Nieprzyjaciel BogaWydawnictwo:OtwarteKategoria:Beletrystyka historycznaCykl:Trylogia Arturiańska (tom 2)Data wydania:25 października 2017Liczba stron:604Opis książki:Artur zjednoczył brytyjskie księstwa i powstrzymał najazd Sasów. Spokojne czasy jednak nie nadchodzą. Ambicje wodzów, żądza władzy, nowa religia, zdrady i namiętności ponownie kierują Brytanię w stronę chaosu. 


Wydaje się, że tylko Merlin wie, co w tej sytuacji robić. Chce zawierzyć Brytanię starym bogom, by ją uratować. Ale czy to pomoże?


Czy Artur - odważny, wierny i honorowy, kochany i nienawidzony - będzie w stanie ocalić kraj?


Cornwell nie odtwarza legendy o Arturze, lecz pisze o człowieku walczącym z siłami, których sam nie potrafi zrozumieć.

„Król Kier” - Aleksandra Polak. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Aleksandra PolakTytuł oryginalny: Król KierTytuł polski:Król KierWydawnictwo:Czwarta StronaKategoria:Literatura młodzieżowa/FantastykaCykl:Circus Lumos (tom 1)Data wydania:25 października 2017Liczba stron:357Opis książki:Nocni Łowcy, Supernatural, Caraval - brzmi znajomo? Sięgnij po serię Circus Lumos i daj się oczarować!

Alicja jest w ostatniej klasie liceum, do tej pory jej życie przebiegało spokojnie, by nie powiedzieć, że nudno. Jednak los bywa przewrotny, a seria nieprzewidzianych zdarzeń rzuca ją na głęboką wodę magii i miłości. Kiedy poznaje Hadriana z Circus Lumos, wie, że nic nie będzie takie jak dawniej. 


Demony atakują waszą duszę, niszczą was od wewnątrz. Budują w ludziach zło i tak zakorzeniają się w świecie. Im więcej w ludziach ciemności, tym ciemniejszy robi się świat. Im bardziej się im poddajecie, tym są silniejsze. Pokonać je można tylko swoją własną światłością. Sercem. Opinie:„Lektura obowiązkowa dla miłośników „Darów Anioła”, „Cyrku nocy” oraz...…

„Zdążyć z miłością” - Beata Majewska. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje: Autor: Beata MajewskaTytuł oryginalny: Zdążyć z miłościąTytuł polski:Zdążyć z miłościąWydawnictwo:KsiążnicaKategoria:Literatura współczesnaCykl:Cykl Obyczajówek (tom 3)Data wydania:25 października 2017Liczba stron:352Opis książki:Czy można zwlekać z miłością?

Trzydziestoletnia Olga jest kobietą wykształconą, majętną i atrakcyjną. Zmagając się z życiowymi problemami - chorobą i miłosnymi niepowodzeniami - stara się nie okazywać uczuć. Ale to tylko gra pozorów. Kiedy poznaje Kamila, samotnego ojca ośmioletniej Faustyny i czteroletniego Maksia, niespodziewanie odkrywa miłość. Zakochuje się w mężczyźnie z wzajemnością.
Dzieci Kamila całym sercem akceptują Olgę, a ona sama dostrzega w nich dar od losu. Wkrótce para się pobiera, ale czy nowa rodzina wypełni miłością puste miejsca w sercu Olgi? Opinie:„ZDĄŻYĆ Z MIŁOŚCIĄ to trzecia część cyklu, w którym możemy poznać bliżej Olgę. Bohaterka nie ma łatwego zadania, bo dotąd nie przedstawiła się Czytelnikom w dobrym świetle. T…

„Jak spadek” - Zuzanna Arczyńska.

Obraz
Drogi Czytelniku...
Dzisiaj miałam przyjemność skończyć czytać pewną powieść pewnej bardzo zdolnej autorki (serio, kto nie czytał nic jej autorstwa ten trąba), mianowicie „Jak spadek”, którą napisała Zuzanna Arczyńska, laureatka Literackiego Debiutu Roku sprzed dwóch (jej, to już tyle czasu minęło?) lat zresztą (całkowicie zasłużenie, to nawet nie podlega dyskusji). 
Małżeństwo z rozsądku... W życiu, nie ma mowy... Choćbym nie wiem w jak ciężkiej sytuacji życiowej się znalazła.
Dobra, jest jeden wyjątek, dzięki któremu bym je rozważyła - szantaż i zagrożenie życia kogoś z moich bliskich.
W swojej debiutanckiej powieści autorka porusza właśnie ten aspekt. Z jakim efektem? Tego już musicie dowiedzieć się sami sięgając po tę lekturę.

Wspaniale było przenieść się do świata Magdy, jej męża Sebastiana, jej rodzeństwa - Michała, Kuby i Ani, Kingi (Kici) i jej rodziców, małego Mateuszka, Moniki, Wojtka (Kazka) oraz jego braci i innych.
Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lektur…