Posty

Wyświetlanie postów z maja 2, 2018

„GPS Szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D.” - Magdalena Witkiewicz, Marzena Grochowska.

Obraz
Drogi Czytelniku...
Czym jest szczęście? Jak je znaleźć? Jak nie przegapić?
Czy na nie zasługuję? Czy długo będzie mi sprzyjać? Jak mogę je przy sobie zatrzymać?
Jakim miejscem jest tak zwana Czarna D.? Gdzie się znajduje? Jak 'tam' naprawdę jest? Jak się w niej nie znaleźć? Czy można się z 'stamtąd' wydostać? Czy pobyt w 'niej' jest długoterminowy czy krótkoterminowy?
Odpowiedzi na te pytania postanowiłam poszukać w najnowszej książce
 autorstwa 
Magdaleny Witkiewicz i Marzeny Grochowskiej pod tytułem „GPS Szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D.”.
Jakie były efekty? Cóż, tego jak zawsze nie zdradzę, zapraszam do lektury.


Mimo, iż jest to poradnik, (a muszę ze wstydem przyznać, że wiele ich w życiu nie czytałam niestety) mogę śmiało powiedzieć, że wspaniale było przenieść się do świata Wincentyny, Mieczysława, Maurycego, Aleksandra, Karola, Anety, Krystyny, Zosi, Balbiny, Franciszka, Katarzyny, Janusza, Ignacego, Anny, Bogumiła, Grzymisławy, Romualda, Ludmiły, …

„Skradzione laleczki” - Ker Dukey, K. Webster. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje:Autor: Ker Dukey & K. WebsterTytuł oryginalny: Pretty Stolen DollsTytuł polski:Skradzione laleczkiWydawnictwo:NieZwykłeKategoria:Literatura obyczajowa/RomansCykl:Pretty Stolen Dolls (tom 1)Data wydania:30 maja 2018Liczba stron:350Opis książki:Mroczna, seksowna, fascynująca seria thrillerów psychologicznych dla fanów takich autorek jak Penelope Douglas, Pepper Winters, Alessandra Torre i Lisa Hall. 


Kogo kocha Benny? Swoje małe, słodkie lalki. 
Póki są posłuszne i nie stają z nim do walki. 
Dba, by były piękne. 
Włosy im układa i na ich młode ciałka sukienki zakłada. 
A gdy noc zapada do zabawy przystępuje. 
Młodsza lalka uległa, starsza walczyć próbuje. 
Lecz kiedy ta ulubiona od niego ucieka, nie liczy się, że druga pozostać przyrzeka. 
Serce pęka mu z rozpaczy, oczy ma pełne łez, jego lalka musi wrócić, bądź jej życia nadszedł kres.

„Tam dokąd zmierzamy” - B.N. Toler. [ZAPOWIEDŹ]

Obraz
Informacje:Autor: B.N. TolerTytuł oryginalny: Where One Goes Tytuł polski:Tam dokąd zmierzamyWydawnictwo:NieZwykłeKategoria:Literatura obyczajowa/RomansCykl:BrakData wydania:09 maja 2018Liczba stron:420Opis książki:Jak to możliwe, że ta sama sytuacja, która była udręką, okazuje się w końcu wybawieniem? 


Nie wierzyłam w duchy - do pewnego momentu. Sześć lat temu mrożący krew w żyłach wypadek zmienił moje życie… na zawsze. Mam na imię Charlotte, ale większość ludzi mówi do mnie Char… I mam szczególny dar. Rozmawiam z duchami. Bez obaw, nie wywołuję ich. Widuję je i rozmawiam z tymi, które zostają na ziemi, gdy nie mogą przejść na drugą stronę. W świecie żywych trzymają ich niedokończone sprawy. Przez ostatnich sześć lat bez przerwy używałam daru pomagania zagubionym duszom. Ale wszystko ma swoją cenę. Moje życie powoli zmierzało ku ciemności. Czułam przygnębienie i zaczęłam się poddawać. Zdałam sobie sprawę, że pomagając zmarłym, przestałam myśleć o sobie. Bez pieniędzy, bez dachu nad g…