Krótka playlista piosenek dotyczących hejtu.

Drogi Czytelniku...

Dziś wpis inny niż wszystkie...
Hejt...
Dotyka wielu z nas...
Jest to ważny temat, o którym trzeba mówić, trzeba uświadamiać jakie niesie za sobą konsekwencje.


Z okazji niedawnej premiery książki Emily Giffin pod tytułem „Wszystko czego pragnęliśmy” , w której autorka porusza właśnie między innymi temat hejtu w sieci. Lektura bardzo mnie poruszyła, cieszę się, że porusza tak ważne kwestie i mam nadzieję, że wielu da do myślenia.

(więcej o książce tutaj: http://otwarte.eu/landings/giffin/?utm_source=blogi&utm_medium=blogi&utm_campaign=Wszystko%20czego%20pragn%C4%99li%C5%9Bmy&utm_term=blogi&utm_content=blogi)


Chciałabym
 się z Wami podzielić moją krótką playlistą 3 piosenek z tekstami własnie o tej tematyce.

1. Michał Szpak - Don't Poison Your Heart(https://www/youtube.com/watch?v=pRHaHfeIFTE)

- Nasze naturalne światło, nasza życiowa aura zostają zaburzone, jesteśmy coraz częściej poirytowani, rozdrażnieni i zmęczeni zalewem fałszu i nienawiści w sieci. Warto znaleźć w sobie siłę, by zwalczać w sobie tę 'truciznę' - hejt i fake - truciznę XXI wieku - mówi Michał Szpak o swoim utworze.
A ja całkowicie się z nim zgadzam.


2. Marika - Nie hejtuję


(https://www.youtube.com/watch?v=gtSq4IJoMsU)

3. Dajemy dzieciom siłę - przytul hejtera


(http://www.youtube.com/watch?v=e_oMznO4SPU)

Hejt to poważny problem. Musimy o tym rozmawiać, nie wolno nam absolutnie zamiatać go pod dywan, nie wolno (co jest niestety trudniejsze) się poddawać i pod żadnym pozorem go ukrywać.

Nawiązując do powieści Emily, autorka próbuje w niej uświadomić nam jak może czuć się osoba dotknięta hejtem, zwłaszcza młoda (w tym wypadku Lyla). Pokazuje nam jak tragiczne skutki (najczęściej są to próby samobójcze) mogą mieć głupkowate żarty, hejty, wykorzystywanie i krytyka rówieśników.
Na szczęście tu ktoś w porę zareagował, lecz niestety nie w każdym przypadku osoba hejtowana ma tyle szczęścia i pomoc...

Nie bądźmy obojętni, trzeba reagować!

Komentarze

  1. Jako psycholog i zwykły człowiek, hejtowaniu krzyczałam zdecydowane Nie! Czekam już na swój egzemplarz tej książki i jestem jej bardzo ciekawa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety, w dzisiejszym świecie hejt jest czymś powszechnym. To bardzo niebezpieczne zjawisko, niosące ze sobą wiele przykrości, a niekiedy i dramatów. Niektórzy myślą, że Internet gwarantuje anonimowość. Nie zawsze. Musimy pamiętać, że to, co napiszemy/zamieścimy w przestrzeni wirtualnej, już na zawsze w niej zostanie. Dziękuję Ci za post, a książkę powinno przeczytać jak najwięcej osób.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

„Sponsor. Tom 1” - K.N. Haner. [PRZEDPREMIEROWO]

„GPS Szczęścia, czyli jak wydostać się z Czarnej D.” - Magdalena Witkiewicz, Marzena Grochowska.

„Dom Węży” - Mateusz Lemberg.